با ما تماس بگیرید: 984134329500+
ما را دنبال کنید
تمیز کردن یخچال و فریزر

مراحل تمیز کردن یخچال و فریز
مرحله اول: تمیز کردن داخل یخچال/فریزر
1. ابتدا تمام مواد درون یخچال را از آن خارج کنید
توجه: دقت کنید که دمای محیط خیلی گرم نباشد و باعث خراب شدن مواد غذایی بیرون از یخچال نشود. 
2. قفسه‌ها، کشو یا سایر بخش‌هایی که قابل جداسازی و جابه جایی هستند را از یخچال و فریزر بیرون بیاورید. 
توجه: اگر می‌خواهید سریع یخچال را تمیز کنید، لازم نیست که تمام قفسه‌ها را بیرون بیاورید. اما بیرون آوردن آن‌ها برای تمیز کردن یخچال به طور کامل لازم است. 
3. قفسه‌ها، کشو‌ها و دیگر سطوح را با یک اسفنج نرم و مایع ظرف شویی مناسب بشویید. بعد از شستشو با یک دستمال نرم وسایل را خوب خشک کنید. 
توجه: قفسه‌های شیشه‌ای سرد را با آب گرم نشویید. تغییر دمای ناگهانی می‌تواند شیشه را بشکند. می‌توانید از آب سرد استفاده کنید و یا قبل از شستشو بگذارید دمای قفسه به دمای اتاق برسد.
4. دیواره‌های داخل یخچال و فریزر را با محلول تمیز کننده مناسب تمیز کنید. هر گونه لکه‌های بزرگ یا قدیمی را با یک پارچه یا اسفنج از سطوح پاک کنید.
در داخل یخچال نباید از یک مایع ظرف شویی یا تمیزکننده با بوی قوی استفاده کنید، زیرا ممکن است غذا این بو را به خود جذب کند. به جای آن می‌توانید از یکی از راه حل‌های تمیز کردن طبیعی زیر که به شما پیشنهاد می‌دهیم استفاده کنید: 
مخلوط ۲ قاشق غذاخوری جوش شیرین و ۱ لیوان آب گرم
مخلوط ۱ پیمانه سرکه سیب و ۳ پیمانه آب گرم
توجه: برای پاک کردن لکه‌های بسیار سفت و سخت از خمیر دندان سفید رنگ استفاده کنید و خیمر دندان را با اسفنج روی آن بکشید. خمیر دندان به عنوان یک پاک کننده عالی عمل می‌کند و بعد از روشن شدن یخچال بوی خوبی خواهد داشت.
5. دقت کنید که داخل درب‌های یخچال خوب تمیز شوند. اگر درب یخچال شما فضای قفسه‌ای دارد و زیاد از آن استفاده می‌کنید، آن جا را نیز با یک پاک کننده شیمیایی یا یک محلول خانگی پاک کنید.
6. قبل از قرار دادن قفسه‌ها، کشو‌ها و سایر وسایل درون یخچال آن‌ها را با یک دستمال خوب خشک کنید و مطمئن شوید که دیواره‌های داخلی یخچال نیز خشک و تمیز شده باشند.

مرحله دوم: تمیز کردن بدنه بیرونی یخچال
تمام سطوح بیرونی یخچال و فریزر، از جمله جلو، پشت، اطراف و بالا را خوب بشویید.
یخچال را به جلو بکشید تا همه طرف آن قابل تمیز کردن باشد. تمام سطوح بیرونی را با استفاده از یک حوله و محلول پاک کننده همه منظوره تمیز کنید.
مرحله سوم: تمیز کردن شبکه خنک کننده پشت یخچال (کویل) و فن تهویه هوا
اگر کویل‌های یخچال با گرد و غبار، مو و جرم پوشیده شده باشد، گرما به درستی خارج نمی‌شود و باعث می‌شود که کمپرسور یخچال و فریزر برای خنک کردن یخچال تحت فشار قرار بگیرد. خنک کننده یخچال و فریزر هر شش ماه  باید تمیز شود تا شرایط مطلوب خود را حفظ کند.
۱- سیم یخچال و فریزر را از برق بیرون بکشید.
۲- با استفاده از یک برس نرم به آرامی گرد و غبار و مو را از روی خنک کننده (کویل) پاک کنید. خیلی مراقب باشید که به آن‌ آسیبی وارد نکنید.
۳- یک پارچه نرم را مرطوب کرده و گرد و غبار را از روی فن تهویه نیز تمیز کنید.
۴- پشت فن و کویل و تمامی قسمت‌های خنک کننده یخچال را با پارچه تمیز کنید و مواظب باشید هیچ قسمتی خیس یا نمدار نماند.

۵- یخچال و فریزر را به برق متصل کنید و دستگاه را سر جای خود بر گردانید.

اسکوپ (گلوله ی بستنی) را بگیرید:
زنجیره ی تأمین بستنی